Username:
Password:
Register Forgot?

İsmira - Saklı (Canlı Kayıt)

...
İsmira - Saklı (Canlı Kayıt) 3863 views | Category: Music / Müzik | Added by nihavend on 2012/01/13
Tag: ismira, new age, sakin şarkılar, enstrümantal, jazz, blues, doğaçlama, etnik müzik

Eser: Saklı
Grup: ismira

Onur Duygulu: Perdesiz Gitar, E-bow, Ud
Kerem Duru: Çello
Sinan Göksan : Bas Gitar
Ümit Çağlar: Vurmalı Çalgılar
2007 nisan ayının sonlarına doğru kurulan grup, birkaç besteyle çalışmalara başladı. ilk çalışmalarını çello, gitar ve vurmalılar olarak trio şeklinde yaptı. Daha sonra bas gitarın da eklenmesiyle son halini alan grup, cd çalışmasına başladı.

İzmir'de stüdyo 440'ta kayıtlarını aldığı çalışmayı, dinleyicilerle internet aracılığıyla paylaştı. bu çalışmalarından da anlaşılacağı gibi grup üyeleri, genel olarak belirli bir tarza yönelmektense birçok tarzı barındıran bir müzik anlayışını tercih ettiler.

Kategorik olarak açıkça sınıflandırılacak olursa; doğu etnik müziği, caz, blues ve yer yer funk'ı da içine alan ve müziğin evrensel bir dil olduğunu benimseyen grup, içten ve samimi bestelerle ilgilenmeye çalıştı.

ismira, genellikle kompozisyon ağırlıklı bir müzik yapıyor gibi görünse de doğaçlamaya açıktır. Doğaçlamalarda cazın ve doğu etnik müziğinin yanı sıra deneysel unsurlar ile dinleyiciyi düşsel bir dünyaya götürmektedir. Özellikle, çellonun tiyatral havasındaki naif ve utangaç melodilerine, bas gitar ve vurmalıların kararlı ve heyecanlı eşliği ismira'nın müziğine farklı boyutlar kazandırmaktadır. Perdesiz gitarın zaman zaman görünüp kaybolması ise ruh durumlarının sorgulanması olarak duyulabilir.

Kaynak:http://www.eksisozluk.com/show.asp?t=ismira

What do you feel / think about this video? Try to write some sentences!

5 + 10 =

Some Video Suggestions

Home | Suggest Video | Search | Contact | RSS | Twitter | Facebook
radyo dinle aşı takvimi podcast tips blog video blog kongre online dinle peaceful videos music videos blog klip şarkı sözü lyrics videos ilahi ezgi dinle