Username:
Password:
Register Forgot?

Indialucia - Raag 'n' Ole (Rumba)

...
Indialucia - Raag n Ole (Rumba) 3317 views | Category: Music / Müzik | Added by nihavend on 2012/05/04
Tag: indialucia, rumba, hint müziği, çingene müziği, flamenco, indian, fusion, sitar, tabla

The videoclip of the rumba Raag 'n' Ole track from Indialucia album. A fusion of Flamenco and Indian music.
Flamenco guitar, sitar, tabla and cajón.
Indialucia, etkileyici iki müzik türü olan flamenko ve klasik hint müziğini bir araya getiren farklı bir müzikal proje. Kendi isimlerini taşıyan 2005 yılında yayınladıkları albümleri, bu iki kültürün insani ve kültürel ortaklıklarını gözler önüne seriyor. 1999 ve 2004 yılları arasında esas olarak Hindistan ve İspanya’da kaydedilen albüm, iki gelenekten de birçok sanatçıyı bir araya getiriyor. Sonuç olarak ortaya, perküsyonun yükselen vokal doğaçlamaları ile bütünleştirildiği, usta işi bir karışım çıkıyor. Indialucia, bir ilki gerçekleştirerek çingene ve flamenko müziğinin elementlerini Hint kökenlerini de göz önünde bulundurarak gözler önüne seriyor ve onları nefes kesici bir sanat formunda buluşturuyor.

Indialucia albümleri, Wirtualne Gesle 2005 yılı en iyi albümü ödülünü, New Tradition müzik yarışmasında “Folk Phonogram of 2005” ikincilik ödülünü ve Fryderyk 2006 Polonya en iyi dünya müziği ödülünü aldı. Albümdeki müzikler, Hollywood yapımı “Boondock Saints II” filminde soundtrack olarak kullanıldı.

Dr. L. Subramaniam, Kavita Krishnamurti, Vishwa Mohan Bhatt, Domingo Patricio, Rafael Cortés, Emam, Pratap Pawar ve Ernie Watts gibi dünyaca ünlü usta isimlerle bireysel ya da grup olarak performans sergileyen grup, aynı zamanda birçok uluslararası festivalde sahne aldı.

Kaynak: istanbul.net.tr/Etkinlik/Konser-Parti/folk/18054/13

What do you feel / think about this video? Try to write some sentences!

8 + 6 =

Some Video Suggestions

Home | Suggest Video | Search | Contact | RSS | Twitter | Facebook
radyo dinle aşı takvimi podcast tips blog video blog kongre online dinle peaceful videos music videos blog klip şarkı sözü lyrics videos ilahi ezgi dinle