Username:
Password:
Register Forgot?

İlham Kaynağı Olarak Hz. Muhammed (Muhammad in Accrington... Inspiring Me)

...
19654 views | Category: General | Added by admin on 2011/09/28
Tag: kısa film, hz. muhammed, son peygamber, islam, peace, türkçe altyazı, last prophet, muhammad

İngiltere'de Hollins Teknoloji Koleji öğrencisi Amna Aslam'ın, "Muhammad In Accrington… Inspiring Me" (Hz. Muhammed Accrington’da… İlham Kaynağım) olarak adlandırılan kısa film çalışmasıdır.

Türkçe altyazı için "cc" simgesine tıklayınız.
İNGİLTERELİ ORTAOKUL ÖĞRENCİLERİNDEN PEYGAMBER FİLMİ

Hollins Teknoloji Koleji öğrencisi Amna Aslam Muhammad In Accrington… Inspiring Me (Hz. Muhammed Accrington’da… İlham Kaynağım) adlı kısa metrajlı filmiyle Tony Blair İnanç Vakfı’nın kısa film yarışmasına katıldı. İngiltere’nin Accrington şehrinde yaşayan ortaokul öğrencisi filmiyle ön elemeleri geçip adını finallere yazdırdı.

Vakfın düzenlediği yarışmada İngiltere’den toplam 3, dünya genelinden ise toplam 15 film finallere kaldı.

Filmde Amna’nın akranları olan ortaokul çağındaki Müslüman öğrenciler birbirinden samimi sahnelerde Hz. Peygamber’den aldıkları ilhamları bir bir sıralıyorlar.

Aslam, konu ile ilgili olarak The Citizen’e, şunları kaydetti: “Dünyada her beş kişiden biri Müslüman ve bunların çoğu da bir insandan ilham alıyor: İslam Peygamberi, Hz. Muhammed. On dört asır sonra, Hz. Muhammed’in hayatı ve ilhamları bir milyardan fazla insanın kalbini etkilemeye devam ediyor. Oysa ki, hayatına, öğretilerine, mesajına ve insanlığa katkısına dair çok yanlış kanılar mevcut. Bu ‘Faith Shorts’ yarışması vesilesiyle konu hakkındaki düşüncelerimi dünyanın dört bir yanındaki insanlarla paylaşma fırsatı buldum.”

Yarışmaya Avustralya, Kanada, Hindistan, Lübnan, Filipinler, Singapur, Birleşik Arap Emirlikleri ve Amerika’dan katılımların olduğu aktarıldı.

“Faith Shorts” yarışması, öğrencilerin inançlarından nasıl ilhamlar aldıklarını göstermeleri için bir fırsat verdi. Aslam filmini okulundan aldığı destekle yaptı. Aslam’ın öğretmenlerinden Hayley Nunley de, “Biz, okul olarak, gençlerin düşünce ve inançlarını geliştirmeleri için imkân tanınmasının, akabinde de bunları ifade etmelerinin çok önemli olduğu kanaatindeyiz” dedi.

Tony Blair ise, “Bu yeni nesil, dinî gerginliklerin gidişini bütünüyle değiştirmenin potansiyelini taşımakta” dedi.

Kaynak: sonpeygamber.info

COMMENTS

7 + 7 =
Suggest Video | Search | Contact | RSS | Twitter | Facebook | ⚾ Switch Theme