Username:
Password:
Register Forgot?

Ümit Sayın & Tarkan - Gitme

...
5850 views | Category: Music | Added by nihavend on 2012/04/19
Tag: ümit sayın, tarkan, düet, pop müzik, şarkı sözleri, biyografi

Söz ve müziği Ümit Sayın'a ait olan 'Gitme' adlı şarkıyı Ümit Sayın ve Tarkan birlikte seslendirmektedirler.
GİTME (ŞARKI SÖZLERİ)

Ne vakit gelsen aklıma 
Bir yıldız düşer içime 
Seni görürüm o anda 
Yağar yağmur avucuma 
Gidersen doğmaz güneşim 
Sarar gözlerimi acı bir telaş 

Gitme desem canım 
Kalır mısın benimle 
Gitme desem canım 
Sever misin benimle 
 
Gitme gitme gitme ah gitme 

Geceler sabahsız 
Ömrüm baharsız 
Sensiz kalırsam 
Ölürüm yalansız 

Gitme gitme gitme ne olur 

Kıvrım kıvrım saçların 
Islanır ben dokununca 
Ne vakit gelsen aklıma 
Durdururum zamanı 
Gidersen doğmaz güneşim 
Sarar gözlerimi acı bir telaş 

Gitme desem canım 
Kalır mısın benimle 
Gitme desem canım 
Sever misin beni yine

Ümit Sayın Biyografi

Ümit Sayın, 26 Nisan 1970'de İzmir'de doğdu. İlk ve orta öğremini İzmir'de tamamladıktan sonra Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi İktisat Bölümü'nde eğitimine devam etti. Ancak müzik kariyeri için daha sonra bu bölümü yarıda bıraktı.
Ümit Sayın'nın hayatını değiştiren olay 1990 yılında Sezen Aksu'nun İzmir'de verdiği bir konser sırasında değişti. Sahneye çıkarak Sezen Aksu'ya bir parçada eşlik eden Ümit Sayın, daha sonra ünlü sanatçıdan vokalisti olması için teklif aldı. İstanbul'a geldikten sonra bir süre Timur Selçuk'tan klasik gitar eğitimi aldı. Fuat Güner'in stüdyosunda 2 yıl çalışan sanatçı, 1991 yılında ilk bestelerini yapmaya başladı. Bu arada bazı stüdyo vokalleri ve reklam müzikleri için çalıştı.

Stüdyoda vokal ve reklam müziği çalışmaları sırasında tanıştığı Ozan Çolakoğlu daha sonra birçok projede yer aldı. 1992 yılında Harun Kolçak ve Sezen Aksu'ya vokalistlik yapan Ümit Sayın, aynı dönem Deniz Arcak'ı şöhrete kavuşturan "Zehir Ettin" ve "Vurur" adlı parçaların söz ve müziklerini yazdı. 1993 yılında Ajda Pekkan'a vokalistlik yapmaya başladı. Aynı yıl Emel Müftüoğlu, Leman Sam, Hakan Peker, Seden Gürel ve Burak Kut için söz ve besteler yaptı.

1994 yılında Tarkan'ın "A Acayipsin" adlı albümünde yer alan "Dön Bebeğim" ve "Gitme" adlı parçalarını yazdı. İzel, Yeşim Salkım'ın albümlerindeki parçalardan bazıları ve Pınar Aylin'nin çıkış yaptığı "Sen Gidip De" adlı parçalar da yine sanatçıya aittir.

1994-1995 yılları arasında Tarkan'a vokalistlik yaptığı dönemde kendi albüm çalışmalarına başladı. 1996 yılında "Hicran" adlı ilk albümünü piyasaya çıkardı. Albümde yakın arkadaşı olan Ozan Çolakoğlu ile çalıştı. 1997 ve 1998 yıllarında Aşkın Nur Yengi, Deniz Seki, Asya, Bengü, Gökhan Tepe ve Zeynep Dizdar için birçok beste ve söz çalışması yaptı.

1998 yılında babasını kaybettikten sonra 1999 yılında ikinci albümü "Ben Tabi Ki" müzik marketlerdeki yerini aldı. 2000 yılında İstanbul Plak ile olan anlaşmasını bitiren sanatçı, bu dönem bestelerinin hakları için Sony Müzik ile anlaştı. 2004 yılına kadar müziğe ara verdikten sonra dönüş yaparak "Mai" albümünü yayınladı.

Kaynak: biyografi.info

COMMENTS

9 + 2 =
Suggest Video | Search | Contact | RSS | Twitter | Facebook | ⚾ Switch Theme